Zpět
Duće Omiš Nemira Stanići Ruskamen Lokva R. Medići Mimice Pisak
 

OMIŠSKÁ RIVIÉRA - tak se nazývá jadranské pobřeží ležící v srdci Dalmácie mezi turistickými středisky Splitem (25 km) a Makarskou (32 km). Je lemována borovými háji, omývána průzračným Jadranem a směrem do vnitrozemí ohraničena stříbřitě šedobílými masivy pohoří Biokovo. Moře svou neúnavnou činností vytvořilo nesčetné množství větších a menších pláži s nánosy čistého písku a bílých oblázků. Klidná atmosféra tohoto nádherného místa vyhovuje především rodinám s dětmi a těm, kdo hledají na dovolené odpočinek a klid. Prostředí Omišské riviéry je vzhledem ke své poloze vhodné jako výchozí bod k velkému množství výletů autem nebo lodí

 
Duće  

DUĆE – turistické středisko, které je jakýmsi předměstím Omiše, ležící cca 2 km západně od centra, proslulé svými písčitými plážemi s pozvolným vstupem do moře. V 60 a 70-tých letech vybudované vilky k turistickým účelům, zvlaště pro rodinnou dovolenou. V Dučích je zachován gotický kostel sv.Marka a župský kostelík sv. Ante Padovanského. V místě naleznete obchody s potravinami, restaurace, pizzerii i plážové občerstvení.

Nahoru
 
 

OMIŠ – kdysi starobylé pirátské městečko, vzniklo při samém ústí krasové řeky Cetiny, přímo u brány přírodní cesty, která vede kaňonem do vnitrozemí. Dnes je Omiš jedním z oblíbených přímořských letovisek, známý svojí písčitou pláží. Ze středověkého opevnění se zachovalo jen málo: jižní městská brána se zbytkem hradu,“pirátské hnízdo“ – pevnost Mirabela vysoko na skále a impozantní zříceniny novější pevnosti Fortica na kopci nad městem (311 m). K nejvýznamnějším historickým památkám patří i předrománský kostel sv. Petra z 10. století. Středověké centrum si dodnes zachovalo svůj původní ráz a nabízí návštěvníkům procházky malebnými úzkými uličkami se spoustou obchůdků, stylových restaurací a kaváren. V Omiši naleznete také tržiště, pekárny, cukrárny, obchody s potravinami, směnárny a poštu.

Nahoru
 
 

NEMIRA – malebné letovisko vzdálené jen 2 km jižně od centra Omiše (směrem na Makarskou). S předměstím Omiše – Brzetem je spojené dlouhou promenádou podél oblázkových pláží . Naleznete zde obchod s potravinami, pizzerii, restauraci a kavárnu. Spojení do Omiše je místním autobusem. Křišťálově čisté moře lemují jak oblázkové pláže tak i skalní útesy ideální pro rekreační potápění.

Nahoru
 
 

STANIĆI – klidné městečko vzdálené 4 km jižně od Omiše, charakteristické dvěmi zátokami s dlouhými oblázkovými plážemi. Nabízí ubytování v rodinných vilkách, restaurace, pizzerii a obchod s potravinami. Je ideálním místem pro milovníky surfování.

Nahoru
 
 

RUSKAMEN – mezi městečky Stanići a L.Rogoznica jen 6 km od Omiše, nachází se letovisko Ruskamen. Jsou zde četné menší oblázkové pláže obklopené borovicovými háji (také FKK pro nudisty), známý hotelový komplex, obchod s potravinami a restaurace. S okolními letovisky je dobré autobusové spojení.

Nahoru
 
 

LOKVA ROGOZNICA – nejmenší vesnička Omišské riviéry se rozprostírá přímo u Jadranské magistrály.Je vzdálena od Omiše 9 km. Má krásné dlouhé oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře ve dvou zátokách. V blízkosti je malý kemp, restaurace, obchod a několik soukromých vilek nabízejících ubytování.

Nahoru
 
 

MEDIĆI – cca 10 km od Omiše naleznete tuto přímořskou vesničku, která Vám nabízí ubytování v rodinných domech. Jsou zde jak oblázkové tak i kamenité pláže a členitost pobřeží vytváří výborné podmínky pro potápění.

Nahoru
 
 

MIMICE – malá rybářská vesnička s přístavem se nachází 11 km od Omiše. Rodinné vilky se rozprostírají ve svahu nad mořem. Centrum městečka s přístavem se nachází přímo u moře. Jsou zde nádherné oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře. Jedná se o atraktivní místo pro dovolenou s průzračně čistým mořem a příjemnou atmosférou. Naleznete zde restaurace, kavárničky, obchod a poštu.

Nahoru
 
 

PISAK – malebné rybářské město situované na rozhraní Omišské a Makarské riviéry s četnými kamennými domky, kostelíčkem a malým přístavem. Ve městě najdete i kavárničky, hospůdky, obchody a poštu …vše co potřebujete během dovolené. Poblíž města se nachází proslulá neosídlená zátoka Vrulja, kam se z Pisku dostanete pouze na člunu. Pro večerní zábavu jsou poblíž letoviska Brela, Baška Voda, Makarska.

Nahoru
 
OMIŠSKÁ RIVIÉRA UBYTOVÁNÍ MAPA SPORTY KONTAKTY
 2003-2013 Cestovní agentura Almissa